هفت نکته درباره زیبا شدن با عسل

جدا از این که عسل به عنوان یک ماده غذایی بشمار می آید، آیا می دانید که عسل یکی از قدیمی ترین و موثرترین مواد برای کمک به زیبایی است؟

عسل شامل موم ومواد قندی طبیعی و مواد معدنی است و یک مرطوب کننده طبیعی به شمار می آید و همانند یک ماده ضد سوزش برای پوست های حساس عمل می کند. عسل می تواند در خیلی از محصولات زیبایی یافت شود، شما می توانید این محصولات را در مغازه هایی که دارای محصولات زیبایی مطلوب هستند بیابید. جالب این که خیلی از این محصولات می توانند بسیار گران قیمت باشند ،اما تعدادی از این محصولات هم می توانند در منزل ساخته شوند. اگر می خواهید به راز و رمز زیبا سازی عسل پی ببرید مواردی که درباره عسل می گوییم را امتحان کنید. اما قبل از استفاده عسل روی پوستتان، مطمئن شوید که به آن حساسیت ندارید.

  1. ماسک عسل :  عسل خالص را روی پوست صورت بمالید و اجازه دهید که مدتی روی پوست باشد تا زمانی که خشک شود. تقریبا پانزده دقیقه برای خشک شدن عسل بر روی پوستتان کافی است. وقتی خشک شد صورتتان را با آب گرم بشویید.
  2. پوستی روشن با حمام عسل :    برای رطوبت، نرمی و داشتن پوستی روشن، در هنگام استحمام از یک شیشه عسل استفاده کنید. عسل را به پوستتان بمالید و برای مطمئن شدن از خشک شدن عسل بر روی پوست، از دست ها کمک بگیرید، در این حالت با این که عسل پوست شما را چسبناک کرده است اما به نرمی و راحتی ، دست شما روی پوستتان حرکت می کند. سپس بدنتان را با آب بشویید. نتیجه این کار گردش خون عالی، زیبایی و روشنی پوست خواهد بود.
  3. وان عسل :  برای خوشبویی و نرمی پوستتان ، یک چهارم تا یک دوم فنجان عسل به آب وان اضافه کنید.                                                                                         
  4. ماساژ عسل :  یک قاشق چایخوری عسل به همراه کمی پودر بادام را در کف دستتان مخلوط کنید و به آرامی روی پوست صورتتان بمالید. سپس این معجون عسل و بادام را با آب گرم بشویید.
  5. تمیز کننده روزانه پوست :  مخلوطی از یک قاشق چایخوری عسل با پودر شیر تهیه کنید، از این محلول به عنوان تمیز کنندهمواد آرایش و زدودن کثیفی پوست صورت می توانید استفاده کنید و بعد با آب گرم صورتتان را بشویید.
  6. موهای درخشان :  برای براق کردن موهایتان می توانید مخلوطی از یک قاشق چایخوری عسل به همراه آبلیموی تازه فشرده شده و یک لیتر آب گرم تهیه کنید. طبق معمول با شامپوی همیشگی موهایتان را بشویید و سپس از مخلوط عسل بر روی موهایتان بریزید. اجازه دهید موهایتان به صورت نرمال خشک شود، نیازی به شستن مخلوط عسل از روی موهایتان نیست.
  7. نرم کننده مو :  برای داشتن موها و پوست سری سالم می توانید از مخلوط یک دوم فنجان عسل و دو قاشق سوپخوری روغن زیتون استفاده کنید و موهایتان را با عسل آغشته کنید، سپس پوششی روی سرتان بگذارید و اجازه دهید برای سی دقیقه روی سرتان بماند. بعد از سی دقیقه شامپو بزنید و طبق معمول موهایتان را بشویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>